Liseyi Amerika'da okuyun, geleceÄŸinizi garantileyin!

Liseyi Amerika’da okuyun, Ä°ngilizceyi anadiliniz gibi konuÅŸun, Dünyaca bilinen saygın üniversitelere kabul almayı garantileyin. Bu söylediklerimiz hayal deÄŸil…

Liseyi Amerika’da Okuyun!

Her yıl yaklaşık 2 milyon öğrencinin 150 üniversiteye yerleşebilmek için 2 farklı sınava girdiği Türkiye’de öğrencilerimizin çoğu emeklerinin karşılığını maalesef alamamaktadırlar. Amerika’da Lise okumak; ilk sıralarda bulunan üniversitelere girebilme imkânı, daha lise yıllarında İngilizceyi tam anlamıyla öğrenme ayrıcalığı ve dünya kültürü diye adlandıracağımız uluslararası tecrübeyi kazanabilmek fırsatı ile birçok yönden ön plana çıkmaya başlamıştır.

Öğrencilerimizi, İngilizceyi çok daha iyi öğrenip kullanabilecekleri, dünyaca tanınan prestijli üniversitelere yerleşerek parlak bir kariyer sahibi olabilecekleri Fırsatlar Dünyası Amerika’da Lise Okuma ‘ya davet ediyoruz. Mezunlarını Global Düşünürler olarak topluma hizmet eden sosyal sorumluluk sahibi bireyler haline getirmeyi vizyon edinen okullarımız, öğrencilerimize akademik başarının yanı sıra kişisel yeteneklerinin, sosyal ve sportif başarılarının da değer taşıdığı bir lise eğitimi sunmaktadır.

Neden Amerika?

Uluslararası öğrencilerimiz, küçük sınıflarda alanında uzman ve sertifikalı ESL öğretmenlerinden birebir diyalog imkânının bulunduğu yoğunlaştırılmış İngilizce kursu almaktadırlar.

Programa katılan her öğrenci özel bir testten geçirilerek kişisel ihtiyaçlarına göre, seviyesine en uygun özel sınıfa yerleştirilmektedir. İngilizceyi sıfırdan öğrenmek ya da yeteneklerini profesyonel-akademik seviyeye çıkarmak isteyen öğrencilerimiz için farklı programlar yapılmaktadır. İngilizce yeterlilik seviyesine ulaşan öğrencilerimiz normal sınıflarda eğitimlerine devam ederler. Bu öğrencilerimiz için artık SAT ve ACT imtihanlarına hazırlık süreci başlamaktadır.

4 yıllık lise eğitimi süresince öğrencilerimiz bir Amerikalı öğrencinin İngilizce yeterlilik düzeyine ulaşmış olup akademik İngilizce olarak kendilerini geliştirirler. Erken yaşlarda İngilizce eğitimi almakla İngilizceyi anadili seviyesinde konuşup anlama düzeyine ulaşmış olurlar.

Ayrıcalıklar:

 1. İngilizceyi anavatanında öğrenebilmek
 2. Dil seviyelerine göre ayarlanmış, küçük ve teknolojik sınıflar
 3. Alanında uzman öğretmen kadrosu
 4. Kredili sistem ile yıl kaybetmeden İngilizce hazırlık (Hazırlık dahil 4 yıl lise eğitimi)

Prestijli bir eğitim alıp, geleceğe güvenle bakmak için iyi bir üniversite eğitimi almak yüzbinlerce öğrencinin hayallerini süslemektedir. Yaklaşık 4500 üniversitesi ve Dünya sıralamasında ilk 20 deki 17 üniversitesiyle Amerika adeta dünyanın cazibe merkezidir.

ABD’deki yüksek öğrenim sistemi ve sınıf ortamı dünyadaki benzerlerinden çok farklıdır. Ders süreci boyunca sınıf tartışmalarına katılmanız, fikirlerinizi paylaşmanız, müzakere içerisinde kararınıza sebep olan etmenleri açıklamanız, sınıf arkadaşlarınızı ikna etmeniz, birlikte grup çalışmaları yapmanız, her derse hazırlıklı girip, ödev ve projelerinizi teslim etmeniz ve ders konularıyla ilgili sunumlar yapmanız beklenmektedir.

Okullarımızdan mezun olan öğrencilerimiz tüm dünyada kabul gören en üst seviyedeki saygın üniversitelerde eğitim hayatlarını sürdürmekte ve edindikleri temel eğitim ve öğrenim ile üniversite yıllarında büyük başarılara imza atabilmektedirler.

Bugüne kadar öğrencilerimizin yerleştiği üniversitelerin listesi:

Amerika ve Dünya’da ilk 30 Ãœniversite:
Harvard University (1), California Institute of Technology (3), University of Chicago (5), Duke University (7), Wellesley College (7), Northwestern University (12), Cornell University (16), University of Notre Dame (18), University of California-Berkeley (20), Georgetown University (20), University of California Los Angeles (23), University of Southern California (23), University of Virginia (28), University of Michigan (28), Boston College (29), New York University (30), Columbia University-Barnard (30)

Amerika’da ilk 100 deki DiÄŸer Ãœniversiteler:
University of California San Diego, Boston University, Northeastern University, University of Miami, Penn State (University park), Rutgers University – New Brunswick, Fordham University, Syracuse University, University of Connecticut, University of Maryland, American University, Virgina Tech, UMASS – Amherst, SUNY – Stony Brook University, Drexel University, Drew University, SUNY – University at Buffalo, Illinois Institute of Tech, Depaul University, Temple University, University of Arizona, Seton Hall – Honors, SUNY Albany, Hofstra University Honors, Parsons the New School For Design, George Mason University, New Jersey Institute of Technology, Florida Tech, Quinnipiac University, Manhattan College, Le Moyne College, CUNY Baruch College (Dean’s list), The Art Institute of California-Hollywood

Neden Amerika'da Lise?

 • %100 Ãœniversiteye yerleÅŸtirme baÅŸarısı
 • Dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul alma imkânı
 • Puana göre merkezi yerleÅŸtirme olmadan hayalinizdeki bölümü okuma
 • Dünyanın insan çeÅŸitliliÄŸi bakımından en zengin coÄŸrafyasında farklı milletlerden öğrencilerle okuma fırsatı
 • Mezunlarımızın %80’i Amerika’daki ilk 60 üniversiteye yerleÅŸir
 • Dünyanın en iyi 100 üniversitesinin 52’si Amerikan Ãœniversiteleri’dir.

ABD’yi dünyanın en büyük devleti yapan unsurlar coğrafi büyüklüğünden ziyade, onun doğal kaynakları, tarihi ve insanlarıdır. Dünyanın hemen her köşesinden gelip buraya yerleşen göçmenler kendi kültür ve deneyimlerini bu ülkenin hizmetine sunmuş, mevcut kültür ve birikimlerden yararlanarak kendilerini de geliştirme imkânı bulmuşlardır.

Dünyadaki tüm uluslararası öğrencilerin yüzde 30’u Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim görmektedir.

2013-2015 yılları arasında Amerika’da okuyan uluslararası öğrencilerin listesini görmek için tıklayınız.

Başarıları ve verdiği kaliteli eğitim ile haklı bir üne sahip olan okullarımız, uzman öğretmenlerimizin rehberliğinde başarıya odaklanmış, özenle seçilmiş öğrencilerimizle ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atmıştır.

Okullarımız, eyalet standartları üzerinde verilen akademik lise eğitiminin yanı sıra, müfredat dışı ekstra kurslar, liderlik imkânları ve atletik programlar ile öğrencilerine; kabiliyetlerini keşfetme ve geliştirme imkânları sunmaktadır.

Alanında en saygın üniversitelerden kabul alan öğrencilerimiz eğitimlerini dünya lideri bu kurumlardan mezun olarak diploma ve sertifikalarla taçlandırırlar.

Cesaret, pozitif motivasyon, azim ve gayret gerektiren bir hedef olarak ailelerinden uzakta, yabancı bir dilin konuşulduğu bir ülkede okuyarak kazandıkları bu özellikler kişilikleri hakkında bilgi verirken bazen edindikleri diplomadan daha etkilidir.

Neden Amerika'da Lise?

 • STREAM – Bilim, Teknoloji, Okuma-AraÅŸtırma,Mühendislik, Sanat, Matematik ve Sosyal Bilimler ile yoÄŸunlaÅŸmış ders müfredatı
 • Seçmeli dersler ile öğrenciye kendini tanıma fırsatı
  Üniversitelerden ders alma imkânı
 • Proje Endeksli Uygulamalı EÄŸitim
 • Bilim olimpiyatı, bilim fuarları ve Robotics yarışmalarına katılarak kendini sınama
 • Advanced Placement – BaÅŸarılı öğrencilere üniversitede saydırabilecekleri dersler
 • Toplumsal yardımlaÅŸma (community service) ve staj imkânlarıyla öğrencilerimizi hayata hazırlama
 • Ãœniversite kabullerinde de istenen günlük kulüp faaliyetleri
 • Sporcu bursuyla üniversitelerden kabul alabilme
 • Uzman öğretmen ve belletmen kadrosu ile saÄŸlıklı rehberlik

Okullarımızda, okul içinde ve dışında bütün öğrencilerimizin ruhen ve bedenen gelişim ve ilerlemelerini hedefleyen bir eğitim sistemi uygulanmaktadır

Okullarımız, eyalet ve ulusal çapta ÅŸampiyonluklar yaÅŸayan Robotik – Mekatronik Kulübü’nden 1. Lig Basketbol Takımı’na kadar öğrencilerimizin tüm ilgi alanlarına hitap edecek etkin ve baÅŸarılı kulüpleriyle, her öğrencisini yeni ÅŸeyler keÅŸfetme, özgüven kazanma, yetenek ve kabiliyetlerini ortaya çıkarma ve geliÅŸtirme, hayat boyu öğrenme tutkusu kazanma gibi paha biçilmez deÄŸerleri edinmesini hedefler.

Öğrencilerimiz kulüp faaliyetleri ile kişisel yetenek ve karakterlerini geliştirirken kazanmış oldukları sertifikalar ile üniversite başvuru dosyalarını oluşturmakta akademik başarılarının yanı sıra kişisel yeteneklerinin, sosyal ve sportif başarılarının da değer taşıdığı Amerikan eğitim sisteminden en azami şekilde faydalanmaktadırlar.

Üniversiteler farklı spor alanlarında başarılı olan öğrencilere çeşitli burs imkânları sağlayıp 4 yıllık üniversite eğitimi boyunca okul takımı ile maçlara çıkma, idmanlar yapma, alanında uzman profesyonel teknik direktör ve antrenörler ile çalışma olanakları sağlayarak hayatlarına profesyonel sporcu olarak devam etmek isteyen öğrencilere atlet olma yönünde sınırsız imkanlar sunmaktadır. Üniversite eğitimine de ayni zamanda devam eden öğrenci mezuniyette almış olduğu diploma ile ister piyasada çalışabilmekte isterse büyük liglerdeki takımlar ile draft season da anlaşarak spor kariyerine profesyonel olarak devam edebilmektedir.

Spor ve Klüpler

 • Science Fair Team
 • Table Top Games Club
 • Soccer Team
 • Flag Football Club
 • Yearbook Club
 • Math League Team
 • Robotics Team
 • French Club
 • Biking Club
 • Skiing Club
 • Writing Club
 • Video Production Club
 • Volleyball Club
 • Fishing Club
 • Basketball Club
 • Baseball Team
 • Tennis Club
 • Table Tennis Club
 • Swimming Club
 • Hiking Club

YÖK’ün yabancı öğrenci kabülüne ilişkin esaslar isimli belgesinde lise öğrenimini yurtdışında tamamlayan öğrencilerin Türkiyedeki üniversitelere YABANCI ÖĞRENCİ STATÜSÜ nden faydalanarak başvuru yapabilecekleri belirtilmektedir.

Bu şekilde başvuru yaparak Türkiye’de Tıp, Hukuk, işletme ve uluslararası işletme bölümlerinden kabül alan öğrencilerimiz bulunmaktadır.

Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı’na göre, 2013-2014 eÄŸitim ve öğretim yılında, ortaöğretimlerini yurtdışında bitiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler, üniversiteyi Türkiye’de okumak istedikleri takdirde sınava girmeyecek. Öğrenciler için, harç, ‘öğrenci katkı payı’ ödemeleri de söz konusu olmayacak.

YÖK, geçen yıl, yabancı öğrenci kabul etmek isteyen üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinin birinci, ikinci öğretimleri ile uzaktan eğitim ve açık öğretim programlarında kontenjan ayrılmasını kararlaştırmıştı. Uygulama bu sene başladı.

Ä°lgili Madde:

“TC uyruklu olup ortaöğretiminin tamamını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanların yabancı öğrenci kontenjanından üniversite baÅŸvuruları kabul edilir.

(Ortaöğretiminin tamamını KKTC dışında yabancı bir ülkedeki Türk okullarında tamamlayanlar dahil)”

Ailelerin en büyük endiÅŸesi “ÇocuÄŸumu kime emanet edeceÄŸim?”

Her aile elbette çocuğunun iyi bir eğitim almasını ister. Ancak mesafeler uzadıkça endişeler de artıyor. Anlaşmalı bulunduğumuz okullar, bu endişelerin tamamını ortadan kaldırmayı vaad ediyor. Çünkü okullarımız, aileleri huzur içinde mutlu edecek, öğrencileri için her türlü fedakârlığı yapan bir eğitim kadrosu ile hizmet veriyor.

Yurt dışı eğitiminde tercih edilen ülkelerin başında gelen Amerika’da çocuklarınıza dört yıl boyunca emin ellerde.

Öğrenciler, yurtlarda velilerimizle iletişim içerisinde olan danışman öğretmenler ve kat sorumluları ile birlikte kalıyor. Gün içinde etüt ve aktiviteler bu danışmanlar eşliğinde yapılıyor. Tabii öğrencilerin tüm zamanları ders çalışmakla geçmiyor. Hafta sonları tamamen öğrenciye ait. Düzenli olarak alışverişe gidiyor, istedikleri gibi geziyor, piknik yapabiliyorlar. Tüm bu aktivitelerde başlarında Amerika’yı iyi bilen bir danışman öğretmen mutlaka bulunuyor. Aynı güvenlik yurtlarda da sağlanıyor.

Okulda hazırlanan tüm yemekler Türk aşçılar tarafından pişiriliyor. Bu okullarda öğrencilerin kendini evinde hissetmesi için tüm şartlar hazırlanmış durumda. Yurtdışı eğitimi için üniversiteyi beklemenize de gerek kalmıyor.

Lise yıllarında yapılan stajlar Amerika’da üniversite baÅŸvurularında çok büyük önem taşımaktadır.

Okullarımız anlaşmalı olduğu Amerikan vakıf, şirket ve kurumlarıyla yıl içerisinde belirlediği uygun öğrencilere okul sonrası, hafta sonları ya da yaz aylarında çalışma imkânı oluşturmaktadır. Bu faaliyetlerle öğrencilere kazandırılmak istenen; profesyonel iş hayatı tecrübesi, üstüne düşen görev ve sorumlukları belirtilen süre içerisinde istenen kalitede yapma, toplumsal yârdim hizmetleri ve kuracak olduğu network ve bağlantılar ile geleceğe yönelik iş çevresi oluşturma hedeflenmektedir.

Staj suresi bitiminde öğrencinin performansına göre kurum yöneticileri ilgili öğrencinin göstermiş olduğu görev bilinci, çalışma prensipleri ve is hayatına adaptasyonu gibi kriterlerin değerlendirildiği bir referans mektubu yazarak öğrenciye vermekte, öğrenci de bunu üniversite başvurularında ve daha sonraki profesyonel is hayatında kullanabilmektedir.